Saç Klonlama Teknolojisi skip to Main Content

İLETİŞİM BİLGİLERİ

saç ekimi whatsapp
saç ekimi foto-banner

BİZ SİZİ ARAYALIM

Terapi Hair Saç Ekim Merkezi Türkiye'nin Birçok Yerinde Hizmetinizde
Ankara  Saç EkimiSaç Ekimi

SAÇ KLONLAMA TEKNOLOJİSİ

Saçı Klonlama tekniği, erkekler için çok eski bir sorun olan kellik için çare olması bekleniyor. Klonlama tekniğinin henüz çok yaygın olmaması ile oldukça masraflı konumdadır. Maliyeti fazla olması sebebi ile de devrim özelliği taşıyan bu yöntem yaygınlaşamama sorunu yaşıyor. Saç ekiminde çığır açan bu konu hakkında uzmanlar, tek bir saç kılı ile on binlerce saç türetme şeklinde açıklamada bulunuyorlar.

Kök Hücreli Çözüm

Kalıtım ve genetik kellik için çare proteini uzmanlar buldu. Artık kellik için çare proteini piyasaya çıktı. Yeni yöntemin adı saçın klonlanmasıdır. Tek bir saçın kökünden on binleri bulan saç kılı üretimi tekniğinin adı saç klonlamadır. Bundan dolayı donör alanı itibarı ile kifayetsiz olan şahıslarda çok ciddi çözümmüş gibi değerlendirilir. Bu teknik muhakkak tıp gelişmesinde son nokta olacaktır. Son senelerde gerçekleştirilen ciddi tetkikler sayesinde bu mevzuda mühim aşamalar kat edildi.

Saçın Klonlanması ile alakalı birçok çalışma devam ediyor. Saç kıllarının köklerini çoğaltılması işlemi amacı ile yapılan klonlama, başta İngiltere ile Amerika Birleşik Devletleri bünyesinde araştırmalar sürüyor. Saçlarda oluşan açıklıklar ve dökülmeler için en olası çözümün özelliği klonlama gözükse de hala bunun için bir miktar zaman var gözüküyor.

Saç ekimlerinde günümüz teknolojileri için uygulanan yöntem, kişi ensesinden yahut da gerektiği beden üstünden kılların alınması ve ekimin gerçekleştirilmesi ile oluyor. Yapılan uygulama ile enseden çok fazla kılın alınması ile ensede de kıl kalmama manisi ortaya çıkıyor. Yapılan işlemler de ense kıllarının miktarı ile sınırlı olma riskini ortaya koyuyor. Klonlama tekniği ise devrim niteliği taşıyacak bir buluş görülüyor.

Klonlama Oldukça Pahalı

Ekim yöntemi ile amaç aynı yere ulaşmaktır. Kökler olağan saç ekimindeki gibi dilenilen yere ekimi gerçekleştirilecektir. Yalnız klonlama aracılığı ile hem köklerin nakli hem de çoğaltma işlemi yapılacaktır. Saçın ekimi de gereken şekilde yapılmaya devam edecektir. Bu teknoloji ise oldukça büyük bir yatırımdır. Hem özel elemanları olan hem de işletim maliyeti sebebi ile masraflı bir noktada duruyor. Masrafı artıran başka bir etken de, klonlanacak köklerin hem çoğaltılması hem de nakledilmesi ile ekimi gerçekleştirilen köklerin ekim işlemidir. Çok pahalı olan bu tekniğin yaygınlaşması sadece bazı ülkeler için mümkün görülmektedir. Tüm etkenler göz önüne alındığında yaygın hale gelmesi de on yılları bulacak gibi gözüküyor.

Saç ekimi mevzuunda klonlama tam bir devrim niteliğinde şeklinde açıklamalarda bulunan uzmanlar, bir tek saç kılı ile on binleri bulan saç elde etme tekniğinin adı olarak bu teknik açıklanabilir, demekteler. Kendisinde yeteri miktarda nakledilecek kıl bulunmayan kişilerde ciddi bir çözüm olarak görülüyor. Klonlamaya saç ekimi hususunda tıp alanındaki son gelişme gözü ile bakılıyor. Son zamanlarda yapılan ciddi tetkik ve araştırmaların yapılması sayesinde oldukça ilerleme kaydedilen bir alandır.

Saç klonlama hizmetini sizlere sunan Terapi Hair markasına 0545 355 42 42 numaralı telefondan ulaşıp randevu alabilirsiniz. www.terapihair.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Back To Top