PRP Uygulaması skip to Main Content

İLETİŞİM BİLGİLERİ

saç ekimi whatsapp
saç ekimi foto-banner

BİZ SİZİ ARAYALIM

Terapi Hair Saç Ekim Merkezi Türkiye'nin Birçok Yerinde Hizmetinizde
Ankara  Saç EkimiSaç Ekimi

PRP ile Saç Ekimi Uygulaması Adımları

Saç ekimlerinde, hastaların saç kökleri uygunluğuna bağlı olarak farklı ekim teknikleri kullanılmaktadır. Bununla birlikte saç ekimlerinde kullanılan yöntemler arasında; PRP ile saç ekimi, FUT tekniğiyle saç ekimi, FUE tekniğiyle saç ekimi, Tıraşsız saç ekimi, Tıraşlı saç ekimi gibi yöntemler yer almaktadır. Hasta için uygun olan saç ekimi yöntemi, işlemi yapacak cerrahlar tarafından belirlenmektedir. Bununla birlikte saç ekimlerinden sağlıklı ve başarılı sonuçlar elde edilmesi sağlanmaktadır. Bu durumda hastalar, gönül rahatlığıyla saç ekimlerini gerçekleştirebilmektedir. Saç ekimlerinde en çok kullanılan yöntemler arasında, PRP teknolojisi yer almaktadır. PRP yönteminde hastalara değişik uygulama basamaklarıyla işlem yapılmaktadır. Bu işlemler;

  1. PRP teknolojisi ile saç ekimi uygulamalarında hastalardan önce kan alınır. Alınan kanlar laboratuvar ortamında Plazma hücrelerine ayrılacak şekilde işlem görür. Kandan ayrıştırılan plazmalar, saç köklerine enjekte edilebilmek için kök besleyici solüsyonlarla karıştırılır.
  2. Hazırlanan plazmalar, hastanın saç köklerine iğne ile enjekte edilir. Bu işlem yaklaşık 10 dakika kadar sürmektedir. İşlem boyunca yapılan cerrahi müdahale, hastanın zarar görmeyeceği tarzda olmaktadır. Buna bağlı olarak hastanın sağlığı da ön planda tutulmaktadır.
  3. İğne ile plazmaların enjekte edilme sırasında, hastanın saç köklerine anestezik krem uygulanır. Bu sayede hastanın iğne darbelerini hissetmemesi sağlanır. Aynı zamanda bu işlem sırasında kullanılan malzemeler de, saç köklerine zarar verilmemesi ve kökleri zedeleyecek herhangi bir hamlenin yapılmaması da göz önünde bulundurulmaktadır. Bununla birlikte işlemler daha verimli hale getirilmektedir.
  4. Son olarak yapılan uygulamadan sonra, haftalık seanslar tedavi sürecinde uygulanmakta ve hastanın saç kökleri bu seanslarda kontrol edilmektedir. Yapılan kontrollerde saç köklerinin, saç ekimine uygun hale gelip gelmediğine de bakılır.

PRP yöntemi ile saç ekiminde, hastalar yaklaşık 6 hafta sonra saç köklerinin yenilendiğini görebilmektedir. Bu süreçten sonra saçlar, eski sağlığına kavuşmakta ve yeni saçların çıkması da hızlanmaktadır. Bu sayede hem sağlıklı hem de dolgun saçlar, hastaların elde ettiği sonuçlar arasında yer almaktadır. Aynı zamanda işlemde yer alan cerrahların ve hekimlerin de, yöntemin uygulanmasındaki önemi büyüktür. Bu anlamda hastalar, doktor seçimlerine de önem vermelidir. Ayrıca hastaların dikkat etmesi gereken noktalar arasında, saç ekimi sonrası saçın korunması da yer almaktadır. Saç ekiminden sonra saça yapılacak işlemler,  saç köklerini zedeleyebilmektedir. Bu durumda saç ekiminde sonra yapılacak olan ilk yıkama, yaklaşık 72 saat sonra olmalıdır. Bu süreç içerisinde saç kökleri birbirini tutabilmekte ve 0.7 mm’lik saç uzamaları görülebilmektedir.

Aynı zamanda hastalar, saçlarını korumak adına banyolarda aşırı soğuk ya da aşırı sıcak su kullanımından da kaçınmalıdır. Bu konu hakkında gerekli bilgilere ulaşmak isteyenler Ankara Terapi Hair’ın, www.terapihair.com  adresinden kolay bir şekilde erişim sağlayabilmektedir. Ayrıca PRP ile saç ekimi hakkında detaylı bilgi almak için, 0545 355 42 42 numarası da kullanılabilmektedir.

Back To Top