Kadınlarda Saç Ekimi skip to Main Content

İLETİŞİM BİLGİLERİ

saç ekimi whatsapp
saç ekimi foto-banner

BİZ SİZİ ARAYALIM

Terapi Hair Saç Ekim Merkezi Türkiye'nin Birçok Yerinde Hizmetinizde
Ankara  Saç EkimiSaç Ekimi

Kadınlarda Saç Ekimi

Saçlar görüntünün tamamlayıcı niteliğidir. Saçlar kendimize olan güveni yansıtmaktadır. Görüntümüzün önemli bir kısmını oluşturan yüzümüz ve saçlarımız bakımlı olmalıdır. Hem kişinin kendi mutluluğu hem görsel nitelik açısından saç bakımları, düzleştiriciler, fön makineleri, yüksek ısılı bakım ürünleri saçlarımızı yıpratarak gün geçtikçe seyrekleştirmeye başlamıştır. Saç seyrekliği her ne kadar erkeklerde sık rastlansa da kadınlarda bu sorunla karşı karşıya gelmiştir.

Kadınlarda hormona bağlı olarak da gelişebilen, bakım ürünlerinin verdiği zararla birlikte saç seyrelmesi görünmektedir. Kadınlarda saç dökülmesi 3 farklı şekilde olmaktadır. Genel olarak her bölgede seyrelme olabilmekte, önlerde gözle görülen bir seyrelme ve başın üst kısmında erkelerin olduğu gibi ufak seyrekliklerle tespit edilebilir. Kadınlarda strese bağlı, ilaca bağlı ve kopmaya bağlı saç dökülmeleri yaşanır. Saç ekimi yaptıracak kadınların öncelikle bir uzmana danışmalıdır. Uzmanın öngördüğü tedavi yönetimine göre hareket edilmelidir. Kadın saç dökülmeleri ikiye ayrılmaktadır. Bunlar; kadın tipi saç dökülmesi ve erkek tipi saç dökülmesidir. Tespit yapıldıktan sonra kadınlarda saç ekimi 4 veya 6 saat arası sürmektedir. Enseden alınan kıl kökleri seyrekleşen ya da kel kalan bölgeye eklenmektedir. Kadınlarda kulak arkası veya ense kökleri dökülmezler. Bu bölgeden alınan saçlar hem dışardan görüşle belli olmazlar hem de dökülmediği için en doğru bölgedir. Kadınlarda tıraşsız saç ekimi de mümkün hale gelmiştir.

Fue tekniği ile tıraşsız saç ekimini 2 seansta yaklaşık 4000 civarı kök elde edilmektedir. Fue tekniği saç köklerinin daha sağlıklı işlenmesini sağlamakta ve kıl köklerini arttırmaktadır. 5 ile 10 cm traş edilen bölge kök olan bölgeden alınan saçlar tek tek saç kaybı olan bölgeye yerleştirilir. İğneli fue tekniği ile saç ekiminin avantajları şu şekildedir. Saçlar; kesilmeden kanamadan, iz kalmadan daha fazla doku transferi yapılması sebebiyle en çok tercih edilen tekniklerden biri haline gelmiştir. Ayrıca bu teknikle daha hızlı iyileşme ve daha sık ekim ile de kadınlarında erkeklerinde en ilgi gösterdiği tekniktir.

Kadınların saç ekimi sonrası dikkat etmesi gereken birtakım tavsiyeler vardır. Bu tavsiyeler daha uzun ömürlü saç kullanımınız için Terapi Hair tarafından önerilmektedir.

–  Saç ekimi seanslarından sonra uzman tarafından verilen ilaçlar düzenli kullanılmalıdır.

  Başınıza darbe almamalısınız. Darbe kıl köklerinin çıkışını engellemektedir.

  İlk saç yıkamanın yapılabilmesi için üç gün geçmelidir. Saç yıkama esnasında masaj yapılmamalıdır. Duştan sonra havlu kullanımı da köklerinize zararlı olmaktadır.

Fue tekniği Terapi Hair tarafından Ankara merkezli olarak birçok ilde hizmet vermektedir. İstanbul Ankara İzmir Adana Konya Aksaray Trabzon ve Rize de ki şubelerinde de uzmanlaşmış kadrosu ile Fue tekniği ile saç ekimi yapmaktadır. Terapi Hair adresine www.terapihair.com adresinden ulaşılabilirsiniz. Ayrıca randevu almak için 0545 355 42 42 telefon numarası ile iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

Back To Top