Greft Hesaplama skip to Main Content

İLETİŞİM BİLGİLERİ

saç ekimi whatsapp
saç ekimi foto-banner

BİZ SİZİ ARAYALIM

Terapi Hair Saç Ekim Merkezi Türkiye'nin Birçok Yerinde Hizmetinizde
Ankara  Saç EkimiSaç Ekimi

Greft Hesaplamanın Saç Ekimi İçin Önemi

Saç ekimi, saçları yıpranan ve saç dökülmeleri yaşayan bireylere uygulanmaktadır. Buna bağlı olarak bireyler, saç ekimlerinden faydalanabilmekte ve saçlarının sağlıklarını geri kazanabilmektedir. Aynı zamanda bireyler, saç ekimlerini hekim kontrolünde yaptırmalı ve bu anlamda gerekli tedbirleri de almalıdır. Bu sayede hem başarılı hem de verimli sonuçlar elde edilebilmektedir. Saç ekimlerinde ilk olarak yapılan işlemler arasında greft hesaplama yer almaktadır. Greft hesaplamalarda, saç kökleri hesaba dâhil edilmekte ve buna bağlı olarak ekim yapılabilecek saç kökleri belirlenmektedir. Yaklaşık iki ya da üç saç teli bir greft olarak hesaba katılmaktadır. Saç kökleri verimli olan bireyler, saç ekimi yöntemlerinden başarıyla yararlanabilmektedir. Ancak bazı saç kökleri, bireylerin saç ekimi yaptırmasına uygun olmamaktadır. Bu nedenle saç ekimi yaptırmayı düşünenler, ekimden önce gerekli tetkikleri yaptırmalıdır. Bu süreçte belirli kontrollerden geçecek olan hastalar, hekimin önerdiği talimatları da yerine getirmelidir.

Saç kökü anlamında kullanılan greft hesaplaması, hastanın saç köklerinin verimi konusunda da bilgi vermektedir. Bununla birlikte saç köklerinden elde edilen analizler kapsamında, hasta tedavi sürecine girmektedir. Bu süreçte farklı yöntem ve tekniklerle saç ekimleri gerçekleştirilebilmektedir. Saç ekiminin yapıldığı ve verimli sonuçlar elde edilen yöntemler arasında; FUT tekniği, FUE tekniği, DHI tekniği gibi teknikler yer almaktadır. Bununla birlikte ekim yapılacak saç, hangi tekniğe uygunsa o teknik üzerinden işlem yapılmaktadır. Bu sayede bireysel olarak uygulanan tedavi yöntemlerinde, verim de artmaktadır. Saç ekimi tekniklerinden yararlanmak ve tedavi görmek isteyenler, www.terapihair.com  adresinden merak ettiklerine ulaşabilmektedir. Aynı zamanda saç ekimleri için randevu almak isteyen bireyler, 0545 355 42 42  telefon numarası üzerinden gerekli bilgileri de edinebilmektedir.

Bu anlamda Terapi Hair, ülkemizin; İzmir, İstanbul, Ankara, Adana, Konya, Rize, Trabzon gibi farklı şehirlerinde yer almaktadır. Saç ekimi yaptırmak ve tedavilerinde olumlu sonuçlar almak isteyenler, Terapi Hair üzerinden tercihlerini yapabilmektedir. Bununla birlikte hastalar, istedikleri saç ekimi tekniğinden de yararlanabilmektedir. Bu anlamda saç ekimi için uygun teknikler, cerrahlar tarafından belirlenmekte ve buna bağlı olarak hastalar tedavi sürecine alınmaktadır.

Back To Top