Fue Saç Ekimi skip to Main Content

İLETİŞİM BİLGİLERİ

saç ekimi whatsapp
saç ekimi foto-banner

BİZ SİZİ ARAYALIM

Terapi Hair Saç Ekim Merkezi Türkiye'nin Birçok Yerinde Hizmetinizde
Ankara  Saç EkimiSaç Ekimi

FUE Saç Ekimi

FUE saç ekimi tekniğinde kullanılan bir yöntem olup açılımı Follicular Unit Extraction olarak adlandırılmaktadır. FUE teknği ile saç ekim işleminde hastanın iki kulak arasında kalan bölge ve ense köklerindeki saçlı bölgeden seçilecek olan sağlıklı saç köklerinin içerisinde bulunan saç foliküllerinin saç ekim operasyonu için özel olarak geliştirilen mikro motor yardımı ile dairesel şekilde tek tek çıkarılarak saç ekimi yapılacak bölgeye ekilmesi ile gerçekleştirilen bir tekniktir.

Saç ekiminde doğal bir görünüm sağlamak ve açılacak kanalların daha çabuk iyileşme süreci elde edilebilmesi için kullanılan bir tekniktir. Saç ekimi için yapılacak ön saç çizgisi konumu, saç köklerinin yerleştirildiği kanallar için yapılan açıların, yanal açılarının baktıkları yönleri ve açılacak olan kanalların genişliği ve derinliği oldukça önemlidir. Ön saç çizgisi hastanın yüz şeklinin ölçümü ile belirlenmekte olup ekim yapılacak olan alanın şekli de bu hesaba katılarak çene altı ve çene ucu ile burun ile kaşlar arasındaki mesafeler ölçülendirerek belirlenmektedir. Ön saç çizgisi doğal durumlarda kaş hizasından ortalama olarak yedi ile on bir cm yukarısından başlamaktadır. Ön saç çizgisine açılacak olan kanalların cilt yüzeyi ile dar açı yaratacak şekilde açılması gerekmekte olup, başın önünden arkasına gidildikçe kanalların açıları arttırılmaktadır. Bu sebeple seçilecek hekim alanında uzman olmalı ve bu ölçümlemeleri yaparken oldukça dikkatli çalışma sağlamalıdır.

Saç ekimi yaptırmak isteyen hastaların öncelikle doktorlarını belirlemeleri gerekmekte olup saç ekimi için alanının öncülerinden olan Terapi Hair ile tanışmaları oldukça yararlarına olacaktır. Ankara merkezli olan Terapi Hair saç ekim merkezi uzman kadrosu, ileri teknoloji ile donanımlı merkezleri ile en sağlıklı ve en güvenilir şekilde hizmet vermeyi hedeflemiş bir merkezdir. Bilgi almak isteyen kişileri www.terapihair.com adresinden bilgi alabilirler.

ankara terapi fue saç ekimi

ankara terapi fue saç ekimi

FUE Saç Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç dökülmesi birçok kişinin sorunu haline gelmiştir. Gün geçtikçe artmaktadır ve pek çok yöntem aranmaktadır. Bu yöntemlerden en fazla kullanılanı saç ekimidir. Saç ekimi kalıcı bir yöntem olduğu için pek çok kişi tarafından en çok tercih edilen yöntem olmuştur. Saç ekimi yöntemlerinin pek çok farklı çeşidi mevcuttur. Bunlardan bir tanesi de FUE tekniğidir.

FUE saç ekimi sonrası özellikle yorucu işlerden uzak durulması gerekmektedir. Çok terlememek ve yorulmamak gerekir. Kafa derisinin özellikle dikkatli korunması gerekir ve terletmemek çok önemlidir. Vücudun ağır işlerde uğraşması yorulmasına, yorulması da saç köklerinin sağlam tutunamaması anlamına gelmektedir. Psikolojik sebepler de saç köklerinin tutunmasını geciktirir. Saç kökleri oldukça hassastır ve her türlü sıkıntıdan etkilenir. Saç ekimi sonrası ilk gün çok önemlidir. Bolca dinlenmek ve sıvı tüketmek gerekir. Cinsel eylemlerden uzak durmak ve vücudu yormamak gerekir.

Saç ekimi sonrası oluşabilecek enfeksiyonlara karşı antibiyotik kullanımına başlanır. Bu yüzden bir hafta içinde alkol alımı yapılmamalıdır. Bu konu son derece önemlidir. Aksi takdirde olumsuz sonuçlara sebep olabilir. İşlemin yapıldığı günün gecesinde bir miktar ağrı normaldir. Saç derisinde hissizlik meydana gelebilir. Doktorunuzla görüşüp ilaçlarınızı almanız gerekir. Eğer normalin dışında bir etki hissederseniz mutlaka doktorunuzla görüşmeli ve sebebini öğrenerek yapılması gerekenleri yerine getirmeniz gerekmektedir. Saç ekimi kafanın üst bölgesine yapıldı ise ilk günkü yatış pozisyonu sırt üstü olmalıdır. Yatış pozisyonu değiştiği zaman kafanın belli bölgelerinde şişlikler meydana gelir. Bu yüzden buna dikkat edilmelidir.

Saç ekimi işlemi sonrasında ilk gün mutlaka kontrole gidip pansuman yapılması gerekir. Bandajların çıkarılması dikkatli bir şekilde yapılmalı ve bölgeye bir başka bandaj takılması gerektirmektedir. Bu takılan ikinci bandaj sayesinde oluşan veya oluşabilecek şişliklerin önlenmesi amaçlanır. Doktorun önerdiği ilaçlar muhakkak aksamadan kullanılmalıdır.

Terapi Hair markasından saç ekimiyle ilgili tüm bilgilere ulaşmak ve randevu almak için 0545 355 42 42 numaralı hattı kullanabilirsiniz. Ayrıca www.terapihair.com adresinden daha önce yapılmış olan işlere ulaşabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz. Yüz yüze görüşme imkânı sağlamak için de İstanbul, İzmir, Adana, Konya, Aksaray, Trabzon ve Rize illerinde bulunan Terapi Hair markası şubelerine ulaşabilirsiniz.

Back To Top