DHI Saç Ekimi skip to Main Content

İLETİŞİM BİLGİLERİ

saç ekimi whatsapp
saç ekimi foto-banner

BİZ SİZİ ARAYALIM

Terapi Hair Saç Ekim Merkezi Türkiye'nin Birçok Yerinde Hizmetinizde
Ankara  Saç EkimiSaç Ekimi

DHI Tekniği İle Saç Ekimi : Gelişen teknoloji ile birlikte saç ekimi oldukça fazla talep görmektedir. Kişiler dış görünüşlerine oldukça fazla dikkat etmektedirler. Genetik veya dış etmenler sonucunda saç dökülmesi çoğu kişi tarafından yaşanmaktadır ve hayat standartları oldukça düşmektedir. Saçları dökülen kişilerde oldukça fazla özgüven eksiliği meydana gelmektedir. Saç şekli, yapısı veya rengi dış görünüşü oldukça fazla etkilemektedir. Bu nedenle kişiler daha sağlıklı görünen saçlara kavuşmak istemektedirler. Doğal yöntemler ile birlikte kalıcı olarak dökülen saçlar yerine gelmemektedir. Bu noktada ise gelişen teknoloji ile birlikte saç ekimi işlemi oldukça fazla talep görmektedir. Saç ekimi işlemi her bütçeye hitap etmektedir ve birçok ekim yöntemi bulunmaktadır. Kişiler bir uzmana başvurarak saç ekim işlemini gerçekleştirebilmekte ve hayalini kurdukları saçlara kısa sürede ulaşabilmektedirler.

ankara terapi hair dhi saç ekimi yöntemi

ankara terapi hair dhi saç ekimi yöntemi

Saç ekiminde birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler ise FUT ve FUE yöntemleridir. DHI saç ekimi ise FUE yöntemini temel alan ve biraz daha farklı bir şekilde uygulanmasıdır. Saç ekim işlemi ise toplamda 3 aşamadan oluşmaktadır. Bu aşamalar sıralanacak olursa; greftlerin toplanması, kanalların açılması ve saç kökü ekiminden meydana gelmektedir. DHI yönteminde ise FUE saç ekimi yönteminden farklı olarak kanal açma işlemi ek olarak yapılmamaktadır. DHI ile saç ekiminde medikal kalem yardımı ile toplanan greftler saniyelik bir işlemden sonra hem kanal açmakta hem de saç kökünü yerleştirmektedir. FUE tekniğinde 2 aşamada gerçekleşen saç ekim işlemi, DHI ile birlikte medikal kalem yardımıyla tek aşamaya düşmektedir.

DHI saç ekimine başlanmadan önce ekim yapılacak alan lokal anestezi ile birlikte uyuşturulmaktadır. Bir cihaz yardımı ile birlikte kökler gevşetilmektedir. Saçlar kolay bir şekilde alınabilmektedir. Toplanan birçok greft ise saç kökünü içinde barındırmaktadır. Yapılan işlem sonrasında kökler ayrıştırılmaktadır. Kanal açma işlemi yapılmadığından dolayı beklemeden saç ekim işlemine geçilmektedir. Medikal kalem ise ucu sivri bir kalemdir. Sadece saç kökünü yerleştirecek boyutta bir ucu bulunmaktadır. Saç köklerine uygun açılarda yerleştirilerek ekim yapılmaktadır. Bu işlem ile birlikte ekim yapılan yerin iyileşme süresi oldukça kısalmaktadır. Bu işlem sonrasında ise gür ve sağlıklı saçlara kavuşulmaktadır.

FUE SAÇ EKİMİ VE DHİ YÖNTEMİ ARASINDAKİ FARKLAR NELERDİR?

Direct Hair İmplant kelimesinin harflerinden oluşan DHİ saç ekilmesi yönteminin Foliküler Ünite Ekstraksiyonu kelimelerinin baş harflerinden oluşan FUE saç ekimi yöntemi arasındaki hem yöntem hem de diğer farklılıkları nelerdir? Öncelikle bilinen bir gerçekten yola çıkılacak ise o da, DHİ saç ekimi yöntemi sayesinde hem gür hem de sağlıklı saçlara sahip olunabileceğidir. Yaklaşık on senedir uygulanan bir metottur. Bu süre zarfında kullanılan bir yöntem olmasına rağmen iki yıldır adından söz ettirmiş bir yöntemdir. Özellikle 2016 yılı sonrası adı çok sık duyulmaya başladı.

DHi “Direct Hair İmplant” Yöntemin Klasik FUE “Foliküler Ünite Ekstraksiyonu” Yönteminden Ne Farkı Vardır?

Ankara DHİ saç ekim yöntemini farklı kılan en belirgin özelliği olarak, saçın tıraşına gerek kalmadan ekimin yapılabilmesini sağlaması gösterilir. Ekim yapılmak istenen saç kesinlikle tıraş edilmez. Saçın köklerinin Donör addedilen bölgeden alınmasından hemen sonra ekimi yapılır. Alınan saç donörleri bir iki dakika gibi kısa bir zaman diliminde ekileceği için, saçın köklerini vücudun dışarısında bekletmek olası değildir. Bekletilememe de saçın ve köklerinin zarara uğramasını engeller. Böylece donör hiçbir zarar görmez.

DHİ yöntemi ile saç ekilmesi, saçların tümünün dökülmediği kesimler de saçın aralarına çok daha kolaylıkla ekimin yapılabilmesini sağlaması avantajını içerir. DHİ yöntemi ile dar alanda yapılacak saç ekimi sırasında oldukça yoğun bir saç ekimine sebep olacak kolaylıklar içerir.

dhi ankara saç ekimi

dhi ankara saç ekimi

FUE yöntemi ile saç ektirmede ise bir saçın kökü yahut saçın içinde büyüdüğü gurubu çevreleyen cildin üstünde küçük ebatlı bir daire şeklindeki kesim için kullanılacak bir Panç vasıtası ile kafanın derisinden alınır. Bu işlemin hemen peşinden görülen, kafa derisi üstünde minik bir delik oluşur.

Yapılan ameliyatta, cerrah, tedavi ettiği alana alacağı ve zemini örtecek kadar saçın içinde büyüdüğü yapının yerleştirmesi işlemine devam eder. Açılan deliklerin iyileşmesi zamanına değin küçük ve önemsiz izler bırakması söz konusudur.


DHI Tekniğinin Sunduğu Avantajlar Nelerdir?

Bu teknik ile saçın kökleri hem tutunmayı gerçekleştirir hem de sağ kalma oranı yükselir. Nerede ise yüzde doksan bir kökün yaşaması oranına sahip bir tekniktir. Ne neşter vurmaya ne de dikişe gereksinim duyar. Ağrı dahi nerede ise hiç duyulmaz. Tespiti yapılabilecek bir yara izi de oluşmaz. Saçın tıraş edilmesine gerek kalmaz. İyileşmesine dair süre de oldukça kısadır. Saçın içinde büyüdüğü yapı vücut dışına çıkarıldığı zaman tıpkı organ naklindeki gibi özel koruyucu içeren çözeltilerde saklanır. Saçın içinde büyüdüğü bu yapının yerleştirilmesi de işin uzmanı doktorların eli ile DHİ İmplanet adı verilen bir alet yardımı ile yapılır. Bu alet de otomatik olarak belirlediği hem saçın yönünü hem de derinliğinin ayarlanması ile verimli sonuç elde edilir.

FUE Tekniğinin Özellik Farkı

Saç ekiminde saçın alındığı bölge üstündeki doku daha alınmadan bire bir alakalı kök hücresi üstünde bir çalışma yapılır. Yöntemin avantajlarından biri de saçın alındığı bölgede ne bir kesik ne de bir dikiş izine rastlanır. Kökün alındığı bölgenin üstünde minik bir sıyrık izi oluşur ve birkaç güne kadar o da iyileşir.

 

Bu teknik sayesinde hasta ensesinden alınan saç kökleri, hem saç hem kaş hem bıyık hem de sakal için kullanılabilmektedir. Ameliyatın yapıldığı gün ve sonrasında ağrının çok hafif olması ve iyileşmenin de hızlı görülmesi tercih sebebidir. Genel itibarı ile ekilen saçlar dökülür. Müteakip iki ayın içinde yeniden çıkarlar ve uzamaya geçerler.

DHi Yöntemin Dezavantajları Nelerdir?

Yapılan ameliyat, FUE tekniği ile kıyaslandığı zaman biraz uzun sürmektedir. Tekniğin yöntemi oldukça hassastır. Aşırı şekilde dikkat edilmelidir. Bu da maliyeti yükseltir. Kanal açılması işlemi FUE tekniğinden çok farklı olmasından dolayı uzman ve ehil eller ile yapılması uygundur. Bu teknikte alınan her kök hiç bekletilmez. Bu köklerin ekilmesi için gerekli açı ve yön kavramlarını becerebilecek uzman bir ele ihtiyaç duyulur. Bu uzman ellere TerapiHair.com sayesinde ulaşabilmektesiniz. 0545 355 42 42 numarasından randevu alabilir detaylı bilgi için www.terapihair.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Back To Top